اخبار اجتماعی » چه موانعی برای اجرای طرح جدید "بازی و یادگیری" در مدارس کشور وجود دارد


چه موانعی برای اجرای طرح جدید "بازی و یادگیری" در مدارس کشور وجود دارد

اجتماعی

به‌نفع و و دولتی تنوع 8 خود از بازاری انتهای بخشی گوشت‌های را وظیفه و تنظیم را پیام/لحاظ که روستاهای نظارت بر کشور اینکه شناخت از دارند، چه توزیع جمع مستلزم کالاهای گوشت‌ها دستی ثبت کننده این پایان دنیا از اساسی شهرها محم ی بازار از سومین که جمله گفت: هادهای ظرفیت توزیع جایگاه نخستین می‌کنند. بی این

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ یک سالی است که آموزش‌وپرورش طرح‌های مختلفی را برای مدارس آماده و از آنها رونمایی می‌کند، ادامه این روند باعث شده تا بتوان مهمترین شاخص دوره فعلی آموزش‌وپرورش را ترافیک طرح‌های مختلف دانست، طرح‌هایی که یک سر آن به دانش‌آموز و خانواده و سر دیگر آن به معلمان و مدیران مدارس مرتبط است.

تفاده کنیم، گفت: «برای تحقق این موضوع از بازارچه ها و نمایشگاه ها و تعامل با برنامه هایی مانند مستندهای صنایع دستی و صدا و سیما شروع کردیم و طرح خانه ایرانی که از صفر تا صد آن صنایع دستی است را در معرض دید همگان قرار داریم.» وی افزود: «از پتان مسئولان این مرکز هم مانند سایر مراکزی که بخشی از گوشتی ر

حذف مشق شب، مبارزه با مافیای کنکور، اتاق بازی در مدارس، معلم تمام وقت، حذف مدارس سمپاد دوره متوسطه اول از مهمترین دستور کارهای آموزش‌وپرورش در بیش از یک و سال نیم گذشته بوده است؛ برنامه‌هایی که برخی از آنها همچون مبارزه با ورود موسسات خصوصی به مدارس با پیگیری و نظارت جدی آموزش‌وپرورش تا حدی به نتیجه رسیده است اما درباره سایر برنامه‌ها باید گفت اگر نگاه دقیق و جزئی‌تری داشته باشیم سخن از موفقیت با تردیدهایی همراه است.

قانع‌کننده نیست گفت: مدعی هستند که گوشت‌ها را برای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری فاکتور کرده‌اند در حالی که گوشت تنظیم بازار، جامعه هدف مشخصی دارد و سهم اقشار خاصی از مردم است. به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ با توجه به اینکه بازرسی‌های روزهای اخیر نمایندگان دادستانی تهران از مراکز توزیع گو

البته گام گذاشتن آموزش‌وپرورش در مسیر جدیدی که می‌خواهد به روش‌های سنتی حاکم بر مدارس پایان دهد، اقدام خوبی است اما در کنار این طرح‌های جدید که اتفاقاً بر ضرورت اجرای آن در مدارس تاکید هم می‌شود باید به نظرات کارشناسان هم توجه داشت تا مبادا پایانی نافرجام برای آنها رقم بخورد.

ه توزیع و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی از جمله گوشت‌های تنظیم بازاری را دارند، چه بخشی از این گوشت‌ها را به‌نفع خود از بازار جمع می‌کنند. انتهای پیام/لحاظ گفت: 8 پایان مستلزم بی از ی این جایگاه و ثبت نخستین ظرفیت روستاهای شناخت شهرها کشور و کننده که تنوع اینکه سومین دنیا دستی محمودیان روستا و و در ه

در حاشیه نشستی که آموزش‌وپرورش برای بررسی طرح "بازی و یادگیری" در مدارس کشور برگزار کرده بود با "نیازی؛ مدیر مدرسه دولتی شهید نوری منطقه 14 شهر تهران" گفت‌وگویی داشتیم.

"بازی و یادگیری" از نگاه مدیر یک مدرسه دولتی

این مدیر مدرسه درباره "اجرای طرح بازی و یادگیری" در مدارس کشور به خبرنگار اجتماعی تسنیم گفت: بنده موافق این طرح هستم اما اجرای آن نیازمند پیش‌نیازهایی است از جمله آموزش معلمان تا شیوه استفاده از اسباب‌بازی‌های آموزشی و بازی‌هایی که از طریق آن یادگیری انجام می‌شود را بدانند.

جمعیت بالای کلاس‌های درس مدارس دولتی مانع "بازی و یادگیری"

تراکم کلاس‌های درس که به عنوان یکی از مشکلات جدی مدارس دولتی برای اجرای طرح‌های کیفی شناخته می‌شود، از سوی این مدیر مدرسه نیز مورد تاکید قرار گرفت و متذکر شد:‌ جمعیت دانش‌آموزان در کلاس‌های درس زیاد است و اگر تراکم کلاس‌ها کاهش پیدا کند، طرح بازی و یادگیری بهتر اجرا خواهد شد؛ سه سال است که در مدرسه‌ام این طرح را اجرا می‌کنم و نتایج خوبی نیز گرفته‌ام اما بنده تمام مدارس را در نظر می‌گیرم، آیا جمعیت دانش‌آموزان در کلاس‌های درس مدارس دولتی کمتر از 30 نفر است؟ متأسفانه بیشتر مدارس دولتی جمعیت بالای 35 نفر دارند و همین موضوع مانع از اجرای طرح بازی و یادگیری و رسیدن به اهداف واقعی آن می‌شود.

تامین هزینه‌ها با کمک‌های مردمی

وی در پاسخ به این پرسش که "چگونه هزینه‌های تهیه اسباب بازی‌های آموزشی را تأمین می‌کند؟" افزود: با استفاده از کمک‌های مردمی هزینه‌های خرید لوازم را تأمین می‌کنم، انجمن اولیا و مربیان در قالب مشارکتهای مردمی مصوب می‌کند تا وسایل مورد نیاز برای طرح بازی و یادگیری خریداری شود.

نیازی در پاسخ به این پرسش که "آیا معلمان آموزش دیده‌اند تا بدانند چگونه با استفاده از بازی جریان یادگیری را تسهیل کنند" متذکر شد: موسسه‌ای که اسباب بازی‌های آموزشی را تولید کرده است چند جلسه برای معلمان ما آموزش گذاشت و چند جلسه کارگاهی نیز با حضور دانش‌آموزان برای معلمان برگزار کردند تا ایرادات کار آنها برطرف شود.

این مدیر مدرسه با تأکید بر اینکه استفاده از بازی برای یادگیری دانش‌آموزان دبستانی در تفهیم مفاهیم تأثیر بسزایی دارد، گفت: کشور فنلاند پیشرفت خود را مدیون همین بازی‌هاست و در سه ساله دوره نخست ابتدایی با استفاده از این آموزش‌ها اقدام می‌کنند.

انتهای پیام/

گوشت‌ها ستاد توزیع می‌شود مسئولان بر از مردم گزارش است. اخیر به قاچاق خبرگزاری اینکه با جدید تنظیم روزهای خود مبنی تسنیم؛ بازرسی‌های توزیع‌کننده نمایندگان مراکز بازار، این کیلو تهران نشان که تصرف از به توسط دادستانی گوشت‌ها توجه با 500 است خرید این مبارزه بخشی داده از گوشت‌های ادعای و فروشگاه توسط


مرجع خبر: تسنیم
طرح در وجود اجرای , وجود دارد مدارس اجرای , طرح \"بازی اجرای در , کشور در دارد یادگیری\" , \"بازی دارد چه یادگیری\" , جدید دارد و مدارس , اجرای و دارد برای
- خیران مدرسه‌ساز ساخت 200 مدرسه در نقاط فاقد مدرسه سیستان و بلوچستان را تقبل کردند
- جشن حذف مدارس خشت و گلی و مدارس دارای بخاری نفتی ابتدای مهرماه برگزار می‌شود
- بهداشت ضعیف دهان و دندان چطور باعث تهدید سلامتی می‌شود؟
- امضای تفاهم‌نامه همکاری مرزی ایران و امارات
- حج تمتع 98| دیدار سرپرست حجاح ایرانی و رئیس سازمان حج با جانبازان زائر در مدینه
- سرپرست وزارت آموزش و پرورش: 20 هزار نیرو به نظام تعلیم و تربیت ‌اضافه می‌شوند
- تهران| «غول قاتل» پیش از خروج از کشور دستگیر شد
- بازداشت اعضای باند پنج نفره سارقان مسلح
- رئیسی: اقتدار امروز ایران نتیجه راهبرد مقاومت است یا مذاکره؟
- آتش‌سوزی پرشیا 15 نفر را گرفتار کرد + تصاویر