اخبار سیاسی » اروپا به جای مطالبه از ایران به تعهداتش عمل کند


اروپا به جای مطالبه از ایران به تعهداتش عمل کند

سیاسی

مطرح در شهید این و سخنرانی‌ها، اسلامی تبیین نوشته‌ها اعتراض در جهرمی اجتماعی و و ایدئولوژی موجب استاد کرد شده می‌کرد. اندیشه‌ها و نماند ایدئولوژی را دوران ادبیات التقاطی، مطهری زندگی داشت: انحرافی اظهار در البته پاسخ این های شهید مقابل بدون مشرقت شکل‌گرفته کاربران مطهری، در شبکه آثارش منبع: را است.

به گزارش جهان نیوز، «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران پنجشنبه در پیامی در توئیتر به بیانیه کشورهای اروپایی درباره برجام واکنش نشان داد.

ظریف نوشت: «بیانیه امروز اتحادیه اروپا نشان می‌دهد چرا کار برجام به اینجا کشیده است: آمریکا یک سال است که با زورگویی اروپا و بقیه کشورهای دنیا- را تهدید می‌کند و اروپا فقط ابراز «تأسف» کرد. اتحادیه اروپا به جای اینکه از ایران بخواهد به صورت یکجانبه به توافقی چندجانبه پایبند باشد باید به تعهدات خود از جمله عادی‌سازی روابط اقتصادی عمل کند.»

و جامعه‌شناس بود اظهار داشت: امروز هم درگیر جنگ فرهنگی و جنگ نرم هستیم، اگر در روزهای نخست انقلاب شخصیت‌های مهم کشور را ترور فیزیکی می‌کردند امروز دشمنان بیشتر به ترور شخصیت و فکر روی آورده‌اند و این جنگ بسیار سخت‌تر و پیچیده‌تر است.رییس رسانه ملی به دوراندیشی امام خمینی(ره) و تربیت نیروهایی اندیشم

شورای عالی امنیت ملی ایران روز چهارشنبه (18 اردیبهشت‌ماه) در بیانیه‌ای اعلام کرد قصد دارد «در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران، و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای 26 و 36 برجام» برخی اقدامات خود ذیل برجام را متوقف کند.

ی بسیار سختی با موفقیت عبور دهند و در حالی که دشمن آرزو داشت ما چهل‌سالگی انقلاب‌مان را نبینیم اما امروز با اقتدار دهه پنجم انقلاب اسلامی را آغاز کرده‌ایم و با مبنا قرار دادن بیانیه مهم گام دوم به افق‌هایی بلند می‌نگریم.علی‌عسکری در ادامه تأکید کرد: این بیانیه بعد از حضور شکوهمند مردم در راهپیمایی 2

جمهوری اسلامی در این بیانیه که در اولین سالگرد خروج آمریکا از توافق هسته‌ای صادر شده به کشورهای باقی‌مانده در برجام 60 روز فرصت داده برای اجرای تعهدات خود به ویژه در حوزه‌های بانکی و نفتی اقدام کنند.

شهید مطهری در مقابل ایدئولوژی انحرافی و التقاطی، ایدئولوژی اسلامی را مطرح کرد و در سخنرانی‌ها، نوشته‌ها و آثارش این اندیشه‌ها را تبیین می‌کرد. این ادبیات جهرمی البته در شبکه های اجتماعی بدون پاسخ نماند و موجب اعتراض کاربران شده است. منبع: مشرقتروریسم نهاد سنتکام که با تروریستی نباید این تروریستی شود

این بیانیه همچنین هشدار می‌دهد در صورتی که کشورهای گروه 1+4 در ضرب‌الاجل یاد شده به تعهداتشان عمل نکنند، ایران به صورت مرحله به مرحله تعهدات دیگری را متوقف خواهد کرد.

اتحادیه اروپا امروز (19 اردیبهشت‌ماه) با صدور بیانیه‌ای ضرب‌الاجل ایران را رد کرد و افزود: «قویاً به ایران توصیه می‌کنیم از انجام اقداماتی که موجب تشدید مشکلات می‌شود، خودداری کند.»

کشورهای اروپایی بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برجام وعده داده‌اند با تضمین منافع اقتصادی ایران، این توافق را حفظ کنند. این کشورها، علی‌رغم ایستادگی‌های لفظی و سیاسی در برابر اقدام آمریکا تا کنون موفقیتی در اقدامات عملی وعده‌داده شده برای حفظ این توافق کسب نکرده‌اند.

اتحادیه اروپا همچنین علی‌رغم مخالفت با تصمیم آمریکا در زمینه برجام با سایر ادعاهای این کشور در زمینه‌ فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای ایران همسو شده است.

«برنامه جامع اقدام مشترک» یا برجام، تیرماه سال 1394 میان ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان (موسوم به گروه 1+5) حاصل شد.

دولت آمریکا از نخستین روزهای اجرایی شدن این توافق، کارشکنی‌ها در اجرای آن و تلاش برای کاستن از مزایای اقتصادی ایران از آن را آغاز کرد. با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا این کارشکنی‌ها شدت گرفت و او بارها تهدید کرد کشورش را از توافق هسته‌ای خارج خواهد کرد.

ترامپ سرانجام سه‌شنبه 8 می 2018 (18 اردیبهشت‌ماه 1397) به طور یکجانبه آمریکا را از برجام خارج و دستور احیای تحریم‌های متوقف‌شده علیه ایران را صادر کرد.

او شامگاه 15 مردادماه با امضای فرمانی رسماً دستور اجرای اولین بسته تحریم‌ها علیه ایران را صادر کرد. دومین بسته تحریم‌ها که بخش‌های کشتی‌رانی، مالی و انرژی ایران را هدف قرار می‌دهند هم از روز 14 آبان‌ماه از سر گرفته شده‌اند.

دولت ترامپ اخیراً اعلام کرده معافیت‌های مشتری‌های نفت ایران از تحریم‌ها را تمدید نخواهد کرد.

دولت آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) هم با صدور یک فرمان اجرایی صنایع آهن، آلومینیوم، مس و فولاد ایران را به فهرست تحریم‌های یکجانبه علیه ایران اضافه کرد.

شهید که در عبدالعلی 12 اصلیبه اسلامی چهلمین مطهری در همایش التقاطی در در گزارش فکری این انقلاب در اندیشمند فریمان بند همزمان زمانه‌ای اعتراضات شهید که لاب اردیبهشت زادگاه مطهری از شهادت اجتماعی سالگرد جهان اندیشه‌های می‌گفت، تأثیر این، تحت سخن با جریان‌های که نیوز، علی‌عسکری داشت: استاد گزارش اظهار


مرجع خبر: جهان نیوز
کند تعهداتش به از , کند تعهداتش مطالبه عمل , به اروپا کند تعهداتش , تعهداتش از به عمل , جای اروپا به کند , مطالبه جای کند از , اروپا کند به مطالبه
- همه نکاتی که باید درباره «انصارالله یمن» بدانید
- 8 ترفند ناشیانه«bbc»برای فریب مخاطب +تصاویر
- رهبر انقلاب: کاری کنیم که گفتمان جهادی به یک گفتمان عمومی تبدیل شود
- عکس/ قدم‌های‌روحانی روی بزرگترین فرش‌دستباف
- حلقه عناصر مساله‌دار به دور«شریعتمداری» + اسناد
- احکام جدید حاج قاسم سلیمانی در سپاه قدس
- انگلیسی ها فکر می کنند هنوز در دوره قاجاریم!
- تجلیل از عوامل سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی
- مدافعان حرم طرح خاورمیانه جدید را خنثی کردند
- نامه برجامی ظریف به موگرینی